JAKI JEST TWÓJ TRADING PLAN?

forex-trading plan-trader-scalping-zyskowna strategia tradingowa-waluty-dax-tradingTrading Plan to podstawa każdego Tradera, który chce odnieść konsekwentne wyniki w swoich transakcjach. To Plan, który jest Twoją Drogą Rozwoju Jako Tradera/ki czy Inwestora.

Czy Ja mam swój Plan Tradingu? – oczywiście, że mam: spisany na kartce, który codziennie przed swoimi trejdami czytam.

No to co w takim Trading Planie powinno się znajdować zapytasz? Przede wszystkim musisz wiedzieć :

1) Na jakim rynku tj. na jakim instrumencie będzie otwarta dana transakcja, co oznacza dokładną analizę rynków czyli wybór takich instrumentów gdzie panują sprzyjające trendy.

2) Gdzie nastąpi sygnał otwarcia pozycji. Sygnał – czy to generowany przez jakiś wskaźnik czy przez średnie kroczące czy będzie to czysta PA. To nie jest ważne, ważne jest to, że trzymasz się swojej strategii transakcyjnej.

3) Ustawienie odpowiedniego SL czyli obliczenie jakie możesz ponieść ryzyko na daną transakcję. Czy to będzie SL ustawiony nad lub pod świecą sygnalną tzw. Ciasny SL  lub nad ostatnim szczytem lub dołkiem np.: na wykresie M5.

4) Zarządzanie pozycją czyli przestawiania zleceń obronnych – SL – tzw. Trailing SL czy to ręcznie czy automatycznie. W ten sposób zabezpieczasz już uzyskane zyski np.: trejdując na M5 jak cena dojdzie do RR 1:1 przestawiam SL na BE lub na minimalną ilość pipsów lub punktów.
Możesz ustawić sobie tzw. „sztywny” TP czyli np.: 2x większy od SL lub zabezpieczać zyski przesuwając SL pod ostanie szczyty lub dołki – wybór należy do Ciebie.

5) Najważniejsze według mnie to analizowanie własnych zagrań. Ja robię z każdej transakcji screeny i opisuje je – robiłam to wcześniej zanim zaczęłam je umieszczać na swojej stronie na facebooku. Musisz wiedzieć co Tobą kierowało, jakie były Twoje emocje w chwili otwarcia danej transakcji.

No i oczywiście sprawdzenie kalendarza makro czy w danym dniu są jakieś ważne informacje – bo trejdując na niższym TF lepiej wiedzieć 🙂 Ja nie trejduje podczas informacji….

Dobra wiadomość jest taka ,że idzie się tego nauczyć, powtarzasz powtarzasz i jeszcze raz powtarzasz codziennie tą samą czynność i w ten sposób wyrabiasz w sobie nowy nawyk.
Na koniec pozostaje doskonalenie swoich reakcji 😉

Pamiętaj: ĆWICZ POZYTYWNE MYŚLENIE BO „Z DOBRYCH MYŚLI RODZĄ SIĘ DOSKONAŁE…”

Dodaj swój komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *