Stop Loss

Czy ustawiać Stop Lossy „na górkę”, czyli więcej niż jest to wymagane w danej Strategii? (bo rynek często zawraca…)

Otrzymałam takie pytanie w wiadomości mailowej i pokazuje na przykładzie w dzisiejszych Moich trejdach na DAXie z zastosowaniem Price Action i Strategii Scalpingowej na Renko > SSnR.

Na „górkę” był ustawiony SL na ponad -30punktów i prawie został zaliczony, ale…

…ale nie o to chodzi w SCALPINGU! Jakie wówczas jest RR danej transakcji??? Opisałam dokładnie screeny z wejściami na DAXie z zastosowaniem PA – te podstawowe i najprostsze i według Strategii SSnR – wejścia „Agresor”.

Moim zdaniem „NA GÓRKĘ” to liczenie na szczęście, a może się uda, a przesunę jeszcze wyżej itd., itp…

Trzymaj się Strategii i NIE BÓJ SIĘ Stratnych Trejdów! One są nieodłączną częścią tradingu na Forex. Jeżeli 1 trejd był „nie po Twojej myśli”- czyli zaliczony SL i drugi też mógłby się tak skończyć jakby był ciaśniejszy SL- to Zrób sobie przerwę: wyjdź na spacer, zamknij platformę i otwórz ją po południu, lub nawet w następnym dniu. Rynek nie ucieknie!

Dla każdego działa i jest dobra inna Strategia, która pomaga w podjęciu decyzji, ale jeżeli jest sygnał, który generuje Twój System – to z niego skorzystaj – Nie Bój się rynku, nie bój się, że Ci nie wyjdzie. Jeżeli jesteś niepewny/a to poczekaj na kolejny sygnał lub zrezygnuj – bycie poza rynkiem to też decyzja.

Pozdrawiam.

 

Dodaj swój komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *